| GaN a întrebat:

Am si eu o problema sa zica asa. Sunt nedumerit happy Sa va explic.

Momentan lucrez ca subofiter in politie. Salariu undeva la 2800 lei. E un job ok. Nu este prea solicitant, loc de munca stabil etc. Problema este ca nu imi place ceea ce fac! As dorii sa imi schimb viata happy Imi doresc mult sa locuiesc in strainatate, undeva in Anglia, Canada, Danemarca etc. Acum ceva ani am locuit in Londra un an si ceva... A fost o experienta deosebita! Visul meu din copilarie a fost sa devin sofer pe tir... Pt ca in familia mea este o meserie practicata si "virusul", sa zic asa l-am avut si eu inca de cand eram mic

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Dacă asta îți dorești, atunci fă-o! Poți să îți iei concediu fără plată și să încerci să fii șofer pe tir, să vezi cum e. Te descurci, îți place, continui. Dacă nu, nu.
Oricum trebuie să te gândești și la dezavantaje: călătorii multe, nervi, căldură, lucru noaptea, șefi cretini, accidente.
Baftă!

4 răspunsuri:
| GaN explică:

Mentionez ca am 22 de ani si stiu engleza!

| Valentinaldoilea a răspuns:

Vrei sa-ti schimbi viata. Nimic anormal.
Intrebare: esti casatorit? Pentru ca, odata casatorit si mai ales cind vin si copiii, va fi greu pentru toti ca tu sa fii mereu pe drumuri.

| neutrino a răspuns:

Nu ti-am vazut intrebarea, tu ne-ai spus ca ai o dorinta. Te sfatuiesc insa sa nu dai usor vrabia din mana...

| GaN explică:

Scuze. Nu mi s-a postat tot mesajul. Intrebarea mea era daca sa imi dau demisia din politie si sa plec pe tir. Dar am luat o hotarare. Voi ramane aici pentru ca am hotarat sa imi deschid si o afacere in paralel si pana la urma nu am un job asa nasol laughing Va multumesc pentru raspunsuri!