| deepy a întrebat:

Am terminat liceul(electromecanica), am luat bacu.Am incercat sa ma angajez,dar peste tot se cere experienta. Ceva sfaturi, va rog!

Răspuns Câştigător
| Solon a răspuns:

Du-te la AJOFM si inscrie-te in orice fel de cursa care te-ar putea ajuta sa te incadrezi la un moment dat. Accepta sa te angajezi pe orice salariu, la inceput, ca sa mai prinzi ceva experienta. Asta pentru ca ai observat si tu ca esti angajat mai usor daca ai mai facut ceva inainte. Mult succes!

1 răspuns:
| dorin1990 a răspuns:

Asa e in majoritatea cazurilor in Romania e greu sa te angajezi daca esti proaspat absolvent, asa am patit si iar deocamdata sunt somer, e greu la inceput. angajeaza-te pentru bani putini pana mai prinzi experienta