| K4TALIN a întrebat:

Am terminat recent clasa a 12-a pe latura teoretica (MATE-INFO). Nu am reusit sa iau bacalaureatul dar am de gand sa devin mecanic auto. Ce ar trebui sa fac pentru asta? Posed cate ceva din acest domeniu, dar am nevoie de mai mult. Am observat ca la cursurile de mecanic auto, te ajuta sa te perfectionezi, nu sa inveti de la 0.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Omule, ai terminat MATE-INFO, este un profil foarte bun, invata sa iei BAC-ul. Lasa prostiile. La ce sa mai faci alte cursuri? Pune mana si invata pentru BAC mate, info si lb romana sau ce se mai da acum si mergi mai departe pe INFO.

| Moraru_Emma_1997 a răspuns:

Incearca sa iei bacul, asta ar trebui sa fie prioritar. Stiu ca suna stupid, însă sincer, nu poti sa iei o bucata de pâine fara universitate, fara bac, esti călcat in picioare indiferent de ce domeniu vrei sa faci, te vor pune sa faci sclavie. Stiu ca suna aiurea, vreau sa iti prezint realitatea deoarece... am vazut multe lucruri. Oameni care lucrează 16 ore la un salariu mizer doar pentru ca in alte locuri nu ii primesc. Fa un lucru pentru tine, oricât de urat ti-ar fi; zbate-te sa il iei, daca nu, viata iti va fi ruinată in viitor. Nu mai este ce-a fost cândva. Daca nu reusesti acum sa ai ambiție, nu vei mai avea cand. Strânge putin din dinti si ia-l, apoi, fa orice pasiune vrei. Daca il vei avea, poate vei fi șef in domeniul preferat. Fara bac, nu vei face decat sa rămâi ca pion. Spor la ambiție si sper sa te gândești, este in joc viitorul tau!