| SynapseNinja a întrebat:

Salutare! Am văzut, recent, pe net cum că cei de la Grup Feroviar Român te școlarizează pentru mai multe profesii din domeniul feroviar și mai apoi te angajează la ei. Pe mine, personal, m-ar interesa profesia de mecanic de locomotivă.
Se merită să mă școlarizez și apoi să mă angajez la ei? E o companie serioasă GFR? Ce salarii sau ce fel de salarii au aceștia? Cam ce presupune meseria de mecanic de locomotivă la ei? Cam cum e programul de lucru la ei? Cam ce profesie îmi recomandați din ceea ce au ei?
Nu vreau răspunsuri la batjocură sau în stil „smuls". Vreau doar răspunsuri obiective și sincere, de preferat de la cei care se află sau de la cei care au cunoștințe în situația descrisă de mine.

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Pai ce zici? Școlarizeaza ca au nevoie de personal și NUMAI asa pot sa ii " atragă "! Dar apoi ești captiv! Pana nu plătești cursurile prin munca nu poți pleca!
GFR face 90 % transport de marfa!
Și din ce vad când vin în România au locomotive cam vechi!
Nu este o meserie prea ușoară mai ales pe locomotive din 1900 toamna!
Mergi intr-un depou și trage cu ochiul sa vezi ce harburi au!