| ionutdd1 a întrebat:

Salutare!
Anul acesta dau la Academia de Politie, arma jandarmi.
As vrea sa stiu acum in 2014 daca stiti unde fac fisa medicala (eu fiind din judetul olt)
Ma refer daca o fac unde vreau eu sau unde ma trimit ei in mod obligatoriu
Fiind somer ma gandesc ca o m-ar costa mai putin sau deloc la un spital de stat la mine in orasel
De asemenea as vrea sa va intreb daca am avut piatra la fiere dar m-am operat mai pot intampina probleme
In registru scrie asa: obiectul litiazei biliare neoperat- inapt
dar la operat nu se mai specifica

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa medicala se face la unitatea medicala unde te trimit sa o faci.
Daca esti apt sau nu o sa decida comisia medicala.

| ionutalex13 a răspuns:

Fisa poti sa o faci unde vrei tu in orice judet.in legatura cu operatia nu stiu

| mixxjim a răspuns:

Cel mai sigur intreaba la punctul de recrutare al MAI din orasul tau, ei stiu daca accepta avizul de la un medic din oraselul tau, sau au ei anumite centre unde trebuie sa mergi, nu merge pe presupunerile unor necunoscuti de pe internet. Cu operatia de fiere n-ar trebui sa fie probleme, dar sa ai actele medicale (diagnosticul, externarea din spital, tot ce ai) atunci cand mergi la medicul care-ti face fisa medicala pentru inscriere, dar si la contravizita medicala care se face la Bucuresti, la Academie, la inscriere. Succes!