| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva idee ce tip de job au\ la ce departament lucreaza persoanele acelea de pe aeroport care au uniforma neagra\ bleumarin compusa din sacou + fusta ori pantaloni, si poarta o insigna avion la rever? Nu ma refer la piloti, stiu ca insignele lor difera, ce am vazut eu sunt intocmai replici ale unor avioane, de dimensiuni reduse, bineinteles. M-ar interesa departamentul sau functia. Multumesc

1 răspuns:
| Maioru a răspuns:

Personal auxiliar care deserveste flota aeriana.Pot fi stewardese, personal care triaza bagajele, controlori de trafic si altii