| andrei056 a întrebat:

Salutare as vrea sa fac un joc nivel mediu,pentru desktop,am constatat ca se cauta mult asa ceva si am zis de ce nu sa incerc si eu.
Ideea e ca sunt incepator si nu stiu care sunt exact pasii, pe care trebuie sa i urmez:
1.)Ce limbaj de programare iti trebuie? Sunt mai multe?
2.)Ce programe iti trebuie pentru grafica dar console?
3.)Cat timp mi ar lua?

Răspuns Câştigător
| jefrisfor3ver a răspuns:

Bun in primul rand, pentru ca esti incepatur, ar trebui sa incerci: Stency!, GameMaker:Studio, Construct 2, in el nu ai nevoie de coding, este pentru incepatori, si te invata multe, pentru a crea un joc in aceste programe ar dura de la 7 zile pana la 3 luni, dar merita daca vrei sa le dai upload pe Gamestop Indie Games

| andrei056 explică (pentru jefrisfor3ver):

Si ca limbaje de programare?

| jefrisfor3ver a răspuns (pentru andrei056):

Construct 2 este java si GameMaker:Studio este Python sau C#