| Juvinex a întrebat:

Salutare.
Aș vrea să îmi incep o afacere. Mai exact aș vrea să încep să vând ceva, nu știu încă ce. Și vreau și eu să știu cât costă să faci un site. Nu să-l fac eu, ci un expert în asta. Și ce altceva îmi mai trebuie ca să fie totul legal. Mulțumesc, dau fundă

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cerinte ai de la site.
sa stii ca nu doar creare costa ci si intretinere si promovarea samd.
pretul pentru un magazin online serios poate trece si de cateva mii de euro doar pentru dezvoltare.

in rest ca sa fii legal ai nevoie de o forma de organizare PFA, SRL ca sa poti fiscaliza incasarile

| bystefu a răspuns:

In primul rand trebuie sa devii persoana juridica sau persoana fizica autorizata.In al doilea rand site-ul e in functie de cerintele tale, pleaca undeva de la 500 de euro si poate ajunge la 4-5000.

| Constantin_Stefan_1975 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu o firma de host, ei te pate lamuri. Incearca Takhost.

| suntserios a răspuns (pentru Constantin_Stefan_1975):

Si ce treaba ar avea firmele de host cu dezvoltarea site ului?