| Spoofy a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot intra cu medie aproximativ 9 9, 10 la liceul militar din Campina. Desigur sunt clasa a 8-a si voi incerca sa iau note mult mai bune si peste 8.50 la examene. Ce ziceti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru intrarea in liceul militar se sustin probe fizice si teoretice, nu conteaza media anilor de gimnaziu.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie in primul rand ca media ta sa fie cel putin egala cu cea solicitata pentru inscriere.Proba sportiva este eliminatorie, dar nu se cere ceva exagerat.Nu trebuie sa ai probleme cronice de sanatate.Bafta!

| Spoofy explică:

La probele sportive si cel psihic ma voi cescurca dar medie ma intereseaza cu care pot intra