| BlackWolfPB a întrebat:

Salutare!
Ce îmi trebuie ca să intru la Liceul Militar și ce o sa ma astepte?

Răspuns Câştigător
| Gfkysvn a răspuns:

Salut! Eu am dat probele la acest liceu,dar am picat însă am învățat ceva din asta,ca sa intri intr-un liceu ca asta îți trebuie voința,multă vointa, trebuie sa-ti placa sportul, este proba eliminatorie plus ca trebuie sa stii bine romană si matematica, o sa ai examen tip grila, e puțin cam greuț...plus ca trebuie sa ai o medie mare in evaluarea naționala, peste 8, 30.
Sa stii ca o sa dai si un test psihologic, sfatul pe care ti l-as da aici este sa nu minți, fii sincer in tot ce scrii.
Actele necesare:cazier judiciar, fisa cu toate analizele făcute intr-un spital militar, adeverința precum ca esti in clasa a 8-a; copii legalizate după cărțile de identitate.
Ce te așteaptă? Multă disciplina, dar un loc de munca respectat
P.S.:acolo totul este gratis, însă dacă renunți trebuie sa dai baniii pentru ce ti-au oferit ei, plus ca după ce termini acest liceu esti obligat sa lucrezi in cadrul mapn.

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Medie mare la evaluare nationala si cred ca ai si proba sportiva