| florin926481f a întrebat:

Salutare, cum imi dau seama ce vreau sa fac pe viitor?
A venit momentul sa ma gandesc la ce facultate vreau sa merg dar n-am nici o idee.Ma pasioneaza prea multe domenii si nu pot sa ma decid ce imi place mai mult sa fac.

3 răspunsuri:
| Vlad821 a răspuns:

Scrie pe o foaie toate domeniile care îți plac și ia-le prin eliminare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ma pasioneaza prea multe domenii.
Caută cuvântul pasiune în dicționar.
Domeniile nu te pot pasiona de o dată.
Pune-le pe hârtie.
Domeniul 1 domeniul 2.
Alege între ele. Să zicem că ai ales 1.
Domeniul 1 și 3.
Alege între ele. Să zicem că ai ales tot 1.
Domeniul 1 și domeniul 4.
Și tot așa prin eliminare îl alegi pe acela pentru care pasiunea e cea mai mare.

| Valentina8 a răspuns:

Daca inca mai ai timp pana sa decizi mai intai scrie pe o foaie tot ceea ce ti-ar placea sa faci pe viitor. Iati o saptamana sau 4 zile in care sa ti dedici tot timpul invatand despre ele, si descopera in care te regasesti cel mai mult. Doar gandind fara a practica nu-ti poti da seama ceea ce te apasioneaza cu adevarat