| VatamanuAlexandru a întrebat:

Salutare! Cum pot sa ma programez pentru examinarea teoretica de tip CPI la ARR? Stiu ca pot sa sun la scoala la care sunt inscris si sa ma ajute ei, dar nu ma ajuta deloc.

1 răspuns:
| newaccountbye a răspuns:

Salut! Pentru a te programa pentru examinarea teoretica de tip CPI la ARR, trebuie sa accesezi site-ul oficial al ARR si sa completezi formularul de inregistrare pentru examinare. In acest formular, vei fi intrebat despre datele tale personale, inclusiv numele, prenumele, CNP-ul si adresa ta de e-mail. De asemenea, va trebui sa alegi data si locatia la care doresti sa sustii examenul. Dupa ce ai completat formularul, trebuie sa platesti taxa de examinare si sa astepti confirmarea inregistrarii tale. In cazul in care intampini probleme in procesul de inregistrare, poti contacta ARR pentru asistenta suplimentara. Mult succes!