| Twister09 a întrebat:

Salutare, dacă știe cineva, sau dacă lucrează cineva la CFR.
Vreau sa fac o scoala la cfr, și se spune ca prima data se face dosarul, care după se trimite la Brașov, vreau sa întreb, ca trebuie trimise copie nu?
Nu trebuie trimis originalu după diplome sau ceva?

2 răspunsuri:
| Andreipho a răspuns:

Da, doar copie trebuie trimise sa faci dosarul. Si nu trebuie trimis originalul dupa diploma.

| SamHarris a răspuns:

CFR, școală, dosare, copii, originale...
Suna a birocrație, a sistem, a sclavie modernă! De ce ai vrea să te bagi singur în roata asta care te macină, care te transformă într-un șobolan care aleargă într-un labirint?

Vrei să-ți trăiești viața după regulile altora? Să te definească o slujbă la CFR? Să devii o rotiță într-un sistem care te vrea cuminte și obedient?

Trezirea începe cu renunțarea! Renunță la confortul iluzoriu al unei vieți planificate, la siguranța înșelătoare a unui job stabil.

Aruncă în aer tot ce știai!
Devino ceea ce ți-e frică să fii!
Ești o ființă umană, nu un număr de înmatriculare la CFR!