| Asdfghq1 a întrebat:

Salutare! Dați-mi, vă rog, o părere: IMM București sau UMFCD?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce te referi?
Ca nu putem compara o faculatate/institut cu o unversitate, care este o grupare de mai multe multe facultati?

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde. Vrei militara mergi pe militara, acolo toate locurile sunt bugetate asta e partea buna. Faci și pregătire militara și medicina în paralel. În primii ani ai multe cursuri la UMFCD. Sunt materii comune în afara de pregătirea militara pana când se ajunge la module, parca.
Eu am ales civila, ca poti alege din mai multe specialități. Asta e partea buna aici.
Dacă vrei sa fii medic militar - IMM, dacă vrei sa fii pur și simplu medic - UMFCD med generală.

| Catalin77945 a răspuns:

Pai medicina simpla e medicina, si medicina militara e medicina+ sport, tu alegi ce-ti place, oricum faci in mare cam aceleasi lucruri