| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare, după ce termin liceul aş vrea să intru în poliție dar nu am idee ce specialitate mi se potriveşte... cum să îmi dau seama ce să aleg? Şi ai cum să vezi pe vreun site programul unui politişt in general adică căte ore lucreează pe an, cănd are libere, dăcă e obiligat să meargă la orice oră este chemat sau diferite amănunte despre meserie de politist în general care mi-ar putea fi utile?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o meserie militară. Ai program de 8 ore ca alți salariați, dar poți face la nevoie și ore suplimentare, ești înarmat, ai de a face cu infractori.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru o fată este grea meseria de polițist, din poza vad ca esti fată. Ce varsta ai?