| Ionel25631203 a întrebat:

Salutare fraților seara buna vreau sa va întreb la voi in Romania daca ai permis mă pot angaja la vreo firma de taxi sau curierat ceva? Că mulți dintre voi mi-ati spus sa plec din Moldova dar eu nu am vreun loc stabil de munca am 19 ani iar la studii am doar liceul și nici nu vorbesc decât limba romana Moldoveneasca și un pic rusă ce credeți e de ajuns pentru a găsi un loc de muncă în România?

8 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Mergi in strainatate daca vrei sa te ridici financiar...Se fac angajari pentru cules de capsuni in Spania etc, sau cauta altceva dar sa fie cu cazare...
Doar ca indiferent cati bani faci, ori unde esti... Daca nu ai grija de ei, daca nu ii pui deoparte si nu te maturizezi si investesti in tine personal...Vei pierde banii usor.

| MarioMariomul a răspuns:

Da mi mesaj mie si te angajez eu bos

| EliLeli a răspuns:

Cred ca pentru moment este de ajuns. Aplica la joburi sau incearca sa intri la o facultate in toamna, asta te-ar ajuta si mai mult.

| GJoe a răspuns:

Buna Ionel, daca alegi sa mergi intr-un oras mare precum ( Iasi, Cluj, Bucuresti, Timisoara etc ) te poti "angaja" pe glovo, uber sau alte platforme de acest gen. Castigurile sunt direct proportionale cu cat esti dispus sa "tragi" de tine.

| DovleacTurbat a răspuns:

Du te in Olanda e plin de moldoveni de ai tai.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e suficient.
Dar pentru taxi îți trebuie un atestat de transport persoane, care se obține de la 21 de ani, parcă.
Poti căuta și o fabrică la care să lucrezi, cum ar fi Leoni din Bistrița Năsăud. Oferă cazare gratuită.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu suficient pentru un loc de muncă că șofer. Doar că la taxi ai nevoie de atestate

| TIGANUFURAFER a răspuns:

Fa te uber sau bolt bo$$ nu trebuie. sa stii nicio limba doar limba vietii