| Floreenofficial a întrebat:

Imi doresc foarte foarte mult sa lucrez la radio dar nu stiu cum as putea prinde un post.As vrea sa fiu vj cum sunt de exemplu Andreea Berghea sau Ana Moga Raluca Leahu, etc. sau daca nu sa prezint stiri nu ma deranjeaza.Am 21 de ani si jumatate, sunt in ultimul an de facultate ( litere), ma descurc foarte bine la engleza, inclusiv la pronuntia titlurilor melodiilor, de exemplu.Deocamdata as putea lucra in orasul unde sunt la facultate, iar de la vara oriunde in tara.Sa incerc sa fac ceva, credeti ca am sanse in viata asta, sau ma stresez degeaba? M-am gandit bine si aceasta este prima mea optiune de meserie dar nu stiu daca voi reusi...Voi ce parere aveti? Multumesc frumos in avans!

1 răspuns:
| AnaBubbles a răspuns:

Ai sanse mari. Eu zic sa suni la radio-uri sau poate ai vreo cunostiinta care are "posibilitetea de a te ajuta"...adica poate are prieteni pe-acolo.