| Costineltrancă2000 a întrebat:

Salutare,îmi doresc să mă înscriu la o facultate dar m-am plafonat la ales, lucrez de la 14 ani cu oamenii in job-uri simple: ospatar/barman, consilier in vanzari si mă gandesc să răman in ramura aceasta si as dori in resurse umane ori in management, voi ce păreri si sfaturi aveti, multumesc frumos de atentie si o zi frumoasă vă doresc.

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Ce zici de relatii publice? Se cauta in foarte multe domenii. Daca stii o limba straina foarte bine (citit, scris, vorbit) poti incerca si un curs de specializate gen engleza/franceza/ germana/ italiana pentru mediul de afaceri.

1 răspuns:
| vmalex21 a răspuns:

Facultatea nu te prea mai ajuta în ziua de astăzi, mai ales ca multi absolvenți habar nu au pe ce lume sunt.Nu degeaba multi vand pe la Mc Donalds sau lucreaza in Peco.Te-ar ajuta mai mult sa înveți o meserie cum trebuie și sa faci bani de pe urma ei.Ba încă pe patron nu îl interesează și nu te plătește mai bine ca ai diploma, asta e valabila numai la stat unde se întra cu pile, spagi și recomandări politice.In România universitățile atât de stat cât și private au devenit o afacere de pe urma cărora niște smecheri câștigă foarte mult.Dar dacă tot îți dorești o facultate ca să ai diploma... poți opta pentru una privata precum Spiru Haret, sunt mult mai înțelegători cu tine și nu au pretenții.