| Lester23 a întrebat:

Salutare! Imi poate detalia cineva "viata" din scoala de politie Vasile Lascar?
Cum e colectivul (in general), cum sunt profesorii, cum esti tratat, daca ai voie cu telefon mobil/laptop, daca poti sa te intorci in weekend acasa si toate cele - cat mai detaliat, va rog!
Multumesc mult.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vrei să fii polițist? aplică, nu pune intrebări inutile că n-ai altă alternativă (de exemplu să faci școala d-acasă sau prin email)

| Vântulalb a răspuns:

La o scoala militara tu vrei program lejer ca la profesionala? Exclus!

Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns:

Daca n-ai facut nimic in viata, fa-te politist

| Ushtria a răspuns:

Daca vrei sa nu ai prietena, fa-te politist!

| Hdhdqqef a răspuns:

Salut, eu am urmat cursurile Academiei de Politie dar colegii mei au fost acolo si este cam la fel. Colectivul adica colegii sunt foarte de treaba, dar restul de profesorii sunt militarizati, nu e ca la alte facultati. Esti tratat ca un elev intr-un batalion, te trezesti la ora 6 dimineata, faci sectoare(faci curat unde te pune), etc.
Da, ai voie cu telefon, in schimb laptopul trebuie verificat de Biroul de Securitate al Scolii.
Ai voie sa pleci in weekend acasa, dar daca faci o prostie esti consemnat si stai singur sau cu inca 3 in toata scoala si jucati un fel de fotbal