| Genius334 a întrebat:

Salutare!
În opinia voastră, credeți că este târziu să fiu admis la medicină la vârsta de 24-25 de ani. Eu am deja o părere cât de cât formata, dar mi-ar fi de mare ajutor să aflu și alte opinii.
Mulțumesc și dau fundă.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu este tarziu. Numai tu sa faci față la asemenea facultate. Nu este o facultate usoara.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Admiteea se face pe bază de examen, nu pe bază de vârstă.

| Genius334 explică (pentru sadrian46):

Vă mulțumesc pentru răspuns

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este deloc tarziu, astfel ca unii fac aceasta facultate si la 30 sau 40 de ani. Iti urez succes!

| Genius334 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc mult, chiar mi-a fost de folos opinia dvs.

| johnnny123 a răspuns:

Întrebarea este dacă ești suficient de pregătit ca să fii admis la facultatea de medicină...
Nu de alta, dar acum câteva zile ziceai că vrei să mergi la castraveți în Germania.

Dacă ești pregătit, nu văd care e problema dacă ai 24 de ani.

| Genius334 explică (pentru johnnny123):

Mergeam sa îmi strâng bani pentru facultate?

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Eu am dat la 22 de ani, deci niciodată nu e tarziu. Am colegi și mai mari decât mine. E mai dificil intr-adevăr, dar se poate.
Eu zic ca faptul ca dai mai tarziu chiar e folositor.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de medicină este una bună, dar grea. Nu cred că ai timp să lucrezi cu normă întreagă și să faci această facultate. Doar dacă te ajută părinții cu bani.