| GheneaIonuț a întrebat:

Salutare!
În urma efectuării unui RMN, a reieșit faptul că ligamentul meu încrucișat anterior este alungit și fracturat(nu rupt complet). Spunându-i domnului doctor ca eu îmi pot flexa genunchiul până la zona dorsală, pot alerga iar genunchiul "nu îmi fuge", acesta NU mi-a indicat operarea însă mi-a indicat să merg la un kinetoterapeut pentru un masaj de tonifiere (masaj în care mușchii și celelalte "componente ale genunchiului și nu numai" vor prelua din atribuțiile acestui ligament alungit și fracturat).
Eu îmi doresc să intru la Academia de Poliție de la București și am câteva întrebări:
1). Traseul aplicativ și cerințele fizice din timpul anilor de facultate sunt atât de solicitante încât să nu le pot efectua din cauza problemei pe care o am?
2). A mai trecut cineva prin această problemă?(rog persoanele care au mai întâmpinat o astfel de problema să-mi lase un mesaj în privat)
3). Ar trebui să mă operez? Ar fi mai bine să mă operez? (referindu-mă din nou la cerințele fizice ale facultății)
Rog să se pronunțe DOAR persoanele care se află in cunoștință de cauză! Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
3. Da.