| wope a întrebat:

Salutare, intrebare scurta: Daca sa spunem ca eu am lucrat 2 luni la o firma si imi dau demisia pentru ca e bataie de joc, iar eu in CV spun ca am lucrat de fapt 3-4luni(la cum e piata joburilor acum), stiu ca alti angajatori pot verifica. V ati aflat in pozitia de a minti pe CV cu ceva asemanator? Daca da, cum a mers?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că tu exagerezi. Alți colegi ai tăi cum stau?

| MistarGoGu a răspuns:

Recrutorii nu mai dau 2 bani pe ce scrie omul în CV ca 80 % baga " frunze și floricele " sa arate frumos buchetul!
Nu CV-ul sau diplomele lucreaza ci omul! Proba de lucru și primele 2 săptămâni sunt hotărâtoare pentru păstrarea sau renunțarea la un om! Sau el pleacă din diverse motive! This is The way!