| DrTrxTr115 a întrebat:

Salutare, la automatica care este diferenta dintre CTI si IS si ce recomandati?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

IS se ocupa de partea de automatica, robotica, sisteme automate

CTI e format la randul lui din diua categorii C unde se face partea de hardware si TI unde se face partea de software

| AliGab a răspuns (pentru suntserios):

Serios? Tocmai ca eram curioasa si eu. Pe vremea cand am facut eu facultatea erau specializarile: automatica (astazi tradus IS) si calculatoare (hardware si software - astazi tradus CTI). Nu ti se pare normal sa nu stiu odata ce aceste abrevieri au fost introduse de curand? Si totusi pot raspunde la intrebare...multumesc pentru lamurire

4 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Ce inseamna CTI si IS?

| suntserios a răspuns (pentru AliGab):

Daca nu stii inseamna ca nu e cazul sa raspunzi la intrebarea asta.

| AliGab a răspuns:

Acum ca am fost lamurita, personal am ales IS. Dar cred ca tu trebuie sa te gandesti bine ce iti place si sa alegi