| Playforfun22 a întrebat:

La proba medicala pentru scoala de agenti de politie Campina am primit inapt pentru o mica tublurare in vorbire... nu am dus inca fisa respectiva la mine la ipj si as vrea sa stiu daca o pot reface, adica sa cer alta de la ipj si sa o completez la o clinica particulara.Am primit inapt la Bucuresti la clinica Kretzulescu. FUNDAA! Va rog ajutati.ma...

Răspuns Câştigător
| Sara1248 a răspuns:

Ideea e ca trebuie sa faci toata fisa de la capat... La IPJ conteaza doar ce scrie pe fisa ta medicala, ma cam indoiesc ca te cauta in toate sistemele. Mergi la IPJ si cere o noua fisa, spune-le ca ai pierdut-o pe cealalta sau nu stiu. La mine la IPJ daca vedeau ca ai o problema la analizele de sange, te trimiteau ei sa-ti refaci analiza si sa o rezolvi cumva. happy

3 răspunsuri:
| Sara1248 a răspuns:

Si eu am facut o fisa medicala in vara pentru Academia de Politie. Nu am intampinat problema ta, dar cred ca poti cere de la IPJ o alta fisa. Mi se pare ca am mai auzit de o situatie similara. Merita incercat, numai ca va trebui sa platesti din nou totul, in cazul in care la acel spital costa fisa medicala.

| Playforfun22 explică (pentru Sara1248):

Multumesc mult de raspuns! Eu vreau sa schimb locatia consultului. Daca schimb locatia oare voi fi inregistrat inapt la Bucuresti? Inca nu am dus fisa cu inapt la mine la ipj

| Playforfun22 explică (pentru Sara1248):

Damm, toti ma judecau ca vreau sa fur sistemul...mersi mult si sper din suflet sa reusesc. La ce ipj esti tu? Adica ce judet?

| Sara1248 a răspuns (pentru Playforfun22):

Ideea e ca trebuie sa faci toata fisa de la capat... La IPJ conteaza doar ce scrie pe fisa ta medicala, ma cam indoiesc ca te cauta in toate sistemele. Mergi la IPJ si cere o noua fisa, spune-le ca ai pierdut-o pe cealalta sau nu stiu. La mine la IPJ daca vedeau ca ai o problema la analizele de sange, te trimiteau ei sa-ti refaci analiza si sa o rezolvi cumva. happy