| Manfred a întrebat:

La Scoala superioara de a viatie civila exista locuri gratis?( ma refer la ceva de genul: nu platesti daca esti printre primii 10)

Răspuns Câştigător
| NOC a răspuns:

In ultima vreme nu s-au mai scos locuri la buget, ba nici nu s-a mai organizat concurs de admitere pentru piloti, din moment ce inca nu au fost angajati toti absolventii promotiilor anterioare.

Situatia nu este deloc roz din punctul asta de vedere.

Vezi si
http://aviatia.freeforums.org/scoli-cursuri-pt-piloti-f24.html

2 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu...
daca iei admiterea, adica examenul de engleza scris si oral si geografia scrisa, in termen de 3 zile trebuie sa platesti
plata e cam aproximativ 1 500 de euro plus minus.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

A, eu m-am referit pentru stewardeze si stewarzi.