| cobrant a întrebat:

Salutare! Ma angajasem la Delta Aluminiu care se ocupa cu industria aluminiului intr-o sectie in care era vorba numai si numai de indemanare pe un contract de o luna in care seful de productie turc avea pretentia sa invat intr-o saptamana tot ce trebuie sa fac in calitate de muncitor la presa,adica montarea si demontarea tamburilor,sudura tamburilor,impachetarea tamburilor si apoi dupa impachetarea tamburilor,caratul cu liza a tamburilor in care trebuia sa le pun perfect perpendicular pentru a fi preluate de stivuitorist,prin care aceasta meserie consta numai prin abilitatile de indemanare.La acest loc de munca nu am facut fata de loc din cauza ca am observat ca am problema cu indemanarea din cauza ca mi se misca mainile si degetele in reluare si imi tremura in permanenta si nu am putut sa fac nimic bine si mai mult stricam totul. Care credeti ca ar fi problema? Ori sa am din nastere probleme cu indemanarea mainilor,deoarece,am observat ca si tatalui meu ii tremurau mainile in permanenta si avea si el probleme cu indemanarea si sa nu cumva sa seman cu el sau si din cauza ca acel sef de productie turc era extrem de exigent,rau si foarte pretentios si poate din cauza lui nu am putut sa-mi dau drumul, mai ales ca avea pretentia sa invat totul intr-o saptamana?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unii oamnei se nasc mai inceti la minte sau la maini, asa ca, nu trebuie sa te condamni ca nu poti face fata unui asemenea job, dar trebuie sa-ti cauti ceva ce esti capabil sa faci.
Turcul nu-i deloc exigent, dar esti tu neputincios si incapabil sa faci acel job, de aceea ti se pare imposibil.

Ti-as sugera totusi sa mergi la medic pentru niste investigatii medicale si o consultatie neurologica, pentru ca tremuratul mainilor este de obicei data de o boala psihica sau o problema neurologica.
sanatate multa!

| cobrant explică (pentru Violleta2022):

Ba și el era extrem de exigent din moment ce ma obliga sa învăț totul la perfecție într-o săptămână, iar eu am stat pana mi-a expirat contractul acela de o luna fără să-mi dau demisia, pe când alții din cauza turcului au plecat prin demisie fără sa stea măcar o luna cât era contractul...

| BullseyeShot a răspuns:

Cel mai probabil, problema e la tine. Mergi la un control şi spune-i doctorului că îți tremură mâinile, pentru că nu prea e un lucru normal.