| realannoyingorange a întrebat:

Salutare,

Ma bate gandul sa aleg o cariera in domeniul IT. Dar, am intampinat o mica problema. Nu ma pot hotari ce sa aleg: Programator Web sau Administrator de retea?
Imi puteti spune va rog frumos salariile (junior/senior) la ora actuala?

Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Meseria de programator este mai curata si mai selecta, mai de elita! Cea de administrator de retele presupune managmentul a 100 de calculatoare cu 100 de utilizatori mai pregatiti sau nu, care te cheama ba ca le-a disparut bara de instrumente, ba ca nu mai gasesc un document, ba ca nu mai stiu parola, ba ca au un virus si li-se restarteaza calculatorul si nu au apucat sa salveze ceea ce au lucrat pana atunci, etc.Este munca cu oameni si este dificila. Niciodata nu o sa ai liniste. O sa umbli bezmetic de la un birou la altul la 10 solicitari simultan! Am vazut cum e!

| lucib a răspuns:

Eu m-as orienta dupa ceva banos si de vitor, dar trebuie sa muncestii si cu drag. funda...

| lucib a răspuns:

Ce conteaza pentru tine?

| xlmpq a răspuns:

Ba da sunteti obsedati de fundite ma?

| xlmpq a răspuns:

@lucib a pus omu o intrebare, nici nu ai raspuns la ce a intrebat si mai ai si nesimtirea sa ceri fundita...