| GheneaIonuț a întrebat:

Mă numesc Ionuț, am vârsta de 17 ani si doresc să intru la Academia de Poliție "Alexandru Ioan Cuza" din București. Am 2 întrebări:
1). Pot aplica pentru această instituție în condițiile în care am fost diagnosticat cu ligament încrucișat anterior rupt și trebuie să ma operez?
2). După recuperare, îmi voi putea folosi piciorul cu aceeași intensitate ca cea dinaintea traumatismului?(referindu-ma la proba sportivă și necesitatea sportivă din timpul anilor de facultate)

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Întrebarea aceasta eu aș fi pus-o într-un email chiar școlii la adresa ei de pe internet. Așa aș primi un răspuns sigur, concret.

3 răspunsuri:
| Răzvan5030 a răspuns:

O să te împiedice vizita medicală. Un doctor specialist îți poate spune dacă te afectează această afecțiune

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
1. Da, după recuperare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având în vedere că mai sunt aproape 2 ani, ai șanse mari să te fi recuperat până atunci, caz în care totul ar trebui să fie ok.