| Andy0202 a întrebat:

Salutare, ma poate ajuta si pe mine cineva? Daca fac Academia De politie specializare arhivistica ce ies dupa?
Politist sau arhivist?

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Polițist ieși dacă faci facultatea de poliție, din cadrul academiei de politie, iar arhivist ieși dacă faci facultatea de Arhivistica tot din cadrul aceleiași academii. Sper ca te-am ajutat. Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la aceasta facultate iesi arhivist, chiar numele iti spune aceasta. Chiar era foarte greu de inteles?

| aditimus a răspuns:

Insusi numele spune totul.