| IonGugustiuc a întrebat:

Ma pot inscrie la o faculta in UK daca sunt student aici presupunand ca voi renunta la studiile din tara daca sunt acceptat? Este imprumutul guvernamental afectat de asta?
Mersi!

Răspuns Câştigător
| EvilMayDie64 a răspuns:

Practic, exista transferuri si intre facultati. Pentru inceput, trebuie sa scrii la facultatea aia din UK, sa vezi daca vor sa te primeasca. Daca te accepta, te duci la facultatea la care esti student si ceri o adeverinta prin care ei isi dau acordul ca tu sa te transferi la facultatea din Anglia. Apoi trebuie sa faci cerere si la Ministerul Educatiei, sa-si dea si ei acordul, iar raspunsul de la ei vine in maxim o luna. Acum depinde si la ce facultate esti si cati ani de studii ai, stiu ca in anumite cazuri nu poti sa te transferi daca esti in anul I.