| Prezidentul a întrebat:

Salutare. Nu stiu ce sa aleg intre limbi straine si facultatea de politie? Care credeti ca e mai buna?

Parintii ma sustin pentru limbi straine, dar eu cred ca politia ar fi o varianta mai buna...

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as alege sa merg la Academia de Politie.De ce? Pentru ca dupa ce voi termina(in cazul in care intru) o sa am un serviciu stabil, un salariu decent si prin prisma viitoarei mele cariere, adica cea de ofiter un grad destul de mare de respect, nemaipunand in calcul faptul ca este o profesie onorabila, in comparatie cu ce as putea deveni daca urmeza Literele.La Academie ai admitere, la litere, nu.Deci,acum tine de tine si de ce iti place tie.Admiterea la Academie nu este deloc usoara.De tine depinde daca vrei sa muncesti, sau daca vrei sa alegi calea usoara, intrand pe baza de dosal la Litere.
Mult succes!

10 răspunsuri:
| Blackmetalhead a răspuns:

Opteaza pentru limbi. Vei avea mult mai multe avantaje (culturale), plus ca in ziua de azi limbile te ajuta extrem de mult, fara ele nu te poti descurca dincolo. Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Blackmetalhead):

Cum a sunat asta laughing))) "Limbile te ajuta extrem de mult, fara ele nu te poti descurca"

| 愛日本 a răspuns:

Limbi!

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Alege ce crezi tu ca iti place mai mult.
Asta cu "parintii ma sustin pentru..." e ca si cu matematica:nimanui nu-i place dar, totusi, trebuie sa o invatam fie ca vrem, fie ca nu.
Daca vei merge la Academia de Politie, la sfarsit te vei alege cu un job sigur, acum tu alegi.
Succes!

| Prezidentul explică (pentru 愛日本):

De ce? happy

| KamaSutra a răspuns:

Pai trebuie sa alegi ce iti place mai mult tie, fiindca degeaba noi iti spunem ''du-te acolo, e mai bine'' daca tie nu-ti place.
Dar daca chiar vrei un raspuns, alege politie, e mult mai sigur un job

| Prezidentul explică (pentru Anca95):

Multumesc

| 愛日本 a răspuns (pentru Prezidentul):

Pentru ca te ajuta in strainatate foarte mult, poti face multe cu ele si toata lumea stie ca orice post ar fi esti mai bine platit afara.

| Blackmetalhead a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu scoate afara din context. Am spus ca in ziua de azi, si am spus ca te ajuta dincolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Blackmetalhead):

A fost o gluma, relax happy