| IulianLovin a întrebat:

Salutare!
Pentru masura 6.1 e posibila finantarea pe un teren concesionat pentru un termen de peste 10 ani?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, este posibil sa obtii finantarea pe submasura 6.1 daca concesionarea respectivul teren s-a facut in calitate de :
1.persoană fizică înregistrată şi autorizată în conformitate cu prevederile Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 44/2008, modificările şi completările ulterioare : ca PFA, sau ca II(intreprinzator titular al unei intreprinderi individuale), sau ca IF(intreprinzator titular al unei intreprinderi familiale)
2.asociat unic şi administrator al unei societăţi cu răspundere limitată -SRL, înfiinţată în baza Legii nr.31/1990,republicata, cu modificarile si completarile ulterioare.

Verifica informatia la Oficiul Judetean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale ( OJFIR), daca proiectul tau nu prevede constructii pe terenul respectiv:https://portal.afir.info/......i_judetene
Daca proiectul prevede constructii, informeaza-te la unul din centrele regionale AFIR :https://portal.afir.info/......_regionale

| Ensiferum a răspuns:

Da. Din cate stiu proiectul se face pe 5 ani.