| miss_6576 a întrebat:

Salutare prieteni!
Vreau sa propun un subiect, destul de interesant, mai ales pentru adolescentii care se gandesc la viitorul lor, la ce facultate vor sa urmeze si ce profesie vor sa aiba, si de asemenea pentru mine. Poate imi dau seama si eu care este drumul meu.
Asadar ce profesie credeti ca este de viitor in Romania? Va influenteaza asta alegerea sau cel mai important este sa aveti abilitati pentru domeniul respectiv?
Cum v-ati dat seama ca aveti abilitati in domeniu, daca ati ales deja? Cum v-ati dat seama ca va place intr-adevar ce vreti sa urmati?

2 răspunsuri:
| SadSmiles a răspuns:

Eu vreau sa dau la medicina desi nu se castiga foarte bine in tara si medicii nu sunt respectati cred ca este o meserie de viitor.
cand eram mica asta era ultimul lucru la care ma gandea insa in clasa a7a cand am invatat anatomie mi-am dat seama ca imi place foarte foarte mult si este singura mea optiune.

| thechosenone a răspuns:

Buna, Sincer sa fiu habar nu am...Nu stiu joburi cu ADEVARAT frumoase: In sensul in care munca pe care o faci sa fie din placere ...Totusi eu continui sa visez ca pe viitor voi fi un antreprenor, poate cu putin noroc unul ca Ari Emanuel (care este Talent Hunter) un fel de manager pentru vedete, cantareti, artisti, etc etc. Din moment ce stiu o multime de persoane care au un talent deosebit dar mai ales speranta aceea ca intr-o zi vor ajunge ceea ce si-au dorit, eu cred ca le pot indeplini visele cu sponsorizare, sustinere financiara si management. Odata ce am vorbit despre asta incep sa raspund la intrebarile adresate de tine :
"Cum v-ati dat seama ca aveti abilitati in domeniu, daca ati ales deja? Cum v-ati dat seama ca va place intr-adevar ce vreti sa urmati? " Pai nici eu nu stiu daca am cu adevarat abilitati bune in acest domeniu insa pot studia Management-ul, P.R chiar si actoria...Indiferent ca incep de jos si cu datorii, imi va place ceea ce fac... Odata ce imi place si imi doresc-> nimeni nu imi mai sta in cale! happy