| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare, Soferi Profesionisti, cum rezistati noaptea cu condusul in echipaj?
Niste sfaturi va rog sa nu adormim la volan. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Rezisti 3 luni apoi pleci singur. Cafeaua sa nu lipseasca pana atunci

7 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Un red bull mai mare?
funda?hee hee

| RxTx a răspuns:

Te obisnuiesti
nu iti face griji
pe când nu aveam eu permis am fost la mare in românia cu un sofer care a trebuit sa duca o fata in republica modova nu a dormit de loc am plecat de la Chisinau la GENEVA a condus in continu la odesa ne-a stricat carma niste politisti ca nu avem voie cu masina de golf pe autostrada am plecat de acolo in românia si nu a dormit până în Chisinău deloc!

| trophin a răspuns (pentru RxTx):

Din dusseldorf pana la Galați am făcut 4 zile, doi șoferi și cu remorca plina de măsini de tuns iarba stricate, cadre bicicleta, bărci gomflabile, motoare bărci fără elice, fără capace, fără bujii, laughing, roti, jenti, truse de scule tot la rand. Când ajuns în Moldova noastră, nu la Republica, am luat-o de sus de la Rădăuți prin toate satele pana la bac la Galați-Tulcea ca să lase tot ce avea în remorca aia laughing roti groase de biciclete ca fac sarea la măgar... Ba ești nebun

| trophin a răspuns:

Oprește trailerul și dormi. Cel mai bine big grin

| Gândesclarece a răspuns:

Baga manele la maxim

| Brizbriz a răspuns (pentru Gândesclarece):

Deschide groapa groparuleeeeee, maaaa
a uauauauauau... RILI?!? rolling on the floor

| Gabriel010 a răspuns:

O sa intervin cu o gluma ( stiu ca e adresata soferilor profesionisti si nu ma incadrez insa raspunsurile de mai sus sunt "la misto" asijderea, astfel incat e putin probabil sa fie ei din grupul celor carora le este adresata intrebarea, pe baza asta imi permit o "derogare", bazandu-ma pe faptul ca exista o probabilitate foarte mare sa fie cum am spus mai sus. Nu-mi ofera asta "o scuza", dar e o atenuare, o circumstanta atenuanta pentru fapta comisa de mine. Nefiind infractionala, "imi permit" aceasta greseala avand aceste circumstante), faci ca Mr Bean cand si-a pus chibrituri in ochi sa stea deschisi. Desi am glumit, poate ca acest sfat, spus in gluma, te va ajuta si real, cine stie. Altele nu imi vin in minte, decat acele sa consumi energizante, samd insa sunt nocive in opinia mea.