| dada7k a întrebat:

Stiti cumva care e tariful unui babysitter/ora? Trebuie sa ingrijesc un copil de 2 ani si nu stiu cat sa cer. happy

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce crezi ca te-ar angaja cineva sa ai grija de copilul lui daca nici macar nu stii cat se cere pentru asta? Mai bine vezi ce iti ofera el.

| KodrutZ a răspuns:

Cei/cele ca tine distrug piata muncii. Tariful TAU e ala al TAU, nu conteaza ce faci! Daca tu iti estimezi timpul ca valorind 10.000 RON/ora, iar cel care te plateste nu are o problema cu asta si considera ca meriti, ce conteaza ca altii care fac fix aceeasi treaba iau 10 RON/ora?

| AFR81 a răspuns:

Ai pus o intrebare si au si sarit sacalii pe tine... Personal, nu am lucrat, nu am angajat si nici nu am prieteni sau prietene care sa aiba acest job. Nu ne-ai spus ce faci tu mai exact in acele ore. Un tarif exact nu am de unde sa stiu, nu te pot ajuta decat indrumandu-te aici: https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=tarif+babysitter Vezi parerea altora, fa un calcul, intelege-te cu familia la care lucrezi si puneti impreuna un pret.

| Dugalle a răspuns:

Cere-i trilioane.

| Scorpiel a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa lasi la aprecierea celui care te plateste, inteleg ca este ceva nou pentru tine...iar mai mult ca sigur daca va fi multumit iti va da ceva mai mult decat mere piatawinking

| dada7k explică:

Lucrez cu copii, de vreo 4 ani, ca voluntar. E prima data cand mi se face o oferta te acest tip. Vroiam doar o simpla parere. happy