| Cocea_Adrian_Ionut_1985 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si vreau sa dau la liceul militar Mihai Viteazul din Alba Iulia.Cine a fost acolo,este sau e informat foarte bine, cum e acolo? trebuie sa fac meditatie la sport si la psihologie? Alerg 1 km jumatate in fiecare seară. Conditii, amanuntit daca se poate.Mersi mult!(ofer fundă)

1 răspuns:
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Încearcă să faci 3km, prima dată sub 10 minute, mai apoi tot acei 10km să-i faci sub 7minute, pentru că iei or să te pună să faci acei 10 km la proba eliminatorie sub atențieeeeeeeeeeeeeee! da! sub 4 minute! C-am asta este proba ce elimină foarte mulți concurenți, proba de rezistență de 3 km efectuată sub 4 minute! în rest totul este ok! doamne ajută și antreneazăte! aștept răspuns căt ai să scoți la antrenamentul tău de 3 km!?