| Alvarez11 a întrebat:

Sunt clasa a XI-a Filologie, la anul-l voi avea bac-ul, apoi trebuie să mă înscriu la o facultate....problema mea este ca nu știu la ce facultate sa merg...mă gândeam la Academia de Politie dar as vrea sa fac o facultate prin care sa ies cu o meserie unde se câștigă bine. De la vârsta de 33-35 de ani as vrea sa Călătoresc.iar pentru a călătorii am nevoie de banii. La ce facultati după terminarea lor as putea câștiga minim 500-1000 de euro?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce sa nu urmezi direct management-ul turismului?
Ca organizator de excursii poti calatorii cat incape, pe banii altora...winking

| sierra1 a răspuns:

La terminarea facultății NU câștigi nici un ban!
Dacă te agiți, dai concursuri pentru joburi și le câștigi, atunci putem vorbi de bani. Întâi decide-te: poliție sau altceva

| armygirl a răspuns:

Poți să faci de asemenea un curs de stewardesa. Din câte am înțeles, sunt bine plătite și călătoresc peste tot.