| Atsyxyvb4b4 a întrebat:

Salutare, sunt curios care sunt salariile ale kinetoterapeutilor la început și cum avansează ele, sunt la facultate și vreau sa știu la ce sa ma aștept!

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Am o colega care lucreaza in domeniu. Saraca vine mereu de la munca cu intinderi musculare, bandajata la maini, extenuata. Nu m-am gandit niciodata ca meseria asta poate fi asa solicitanta fizic. Dar daca tu esti baiat poate e mai usor. Ea lucreaza la o clinica dar se duce si la pacienti acasa sa-si rotunjeasca veniturile. E in functie de clienti. Ai clienti, ai bani. Nu ai clienti, nu ai bani. Si la clinica si la domiciliu e valabila chestia asta