| Vlad4658 a întrebat:

Salutare, sunt in clasa a xi vreau sa ma mut in Italia la parintii pentru un viitor, sunt dansator de performanta numai ca performanta in orasul meu nu e, scoala este praf colegii sunt de **** profesorii la fel. Viitorul meu e in dans numa ca imi pierd timpul aici nu progresez si in sportul asta daca pierzi timp te arzi rau nu am unde sa ma mut altundeva si nu vrea. In Italia am parintii stiu ca liceul are 5 ani deci fac 1 an in plus nu strica, limba o stiu sa vb gramatica nu prea deoarece merg an de an acolo. Aici pur si simplu nu mai pot sta nu ma simt bine. Cineva care s-a transferat undeva sa imi dea si mie vreun sfat? Nu conteaza ca fac un an in plus e mai bine ma acomodez dar viitorul meu e ales si daca mai pierd 1 an aici se duce sad Dau funda

1 răspuns:
| Betty12345678 a răspuns:

Tinand cont ca acel an este special pentru pregatirea ta, nu pierzi nimic. Daca faci ce-ti place vei reusi intr-un final.Limba o poti invata cu timpul.Iti doresc mult noroc si sper sa ai parte de visele tale!