| Crush247 a întrebat:

Acum ceva timp ( aproximativ 5 luni ) mi-am dat demisia de la fostul loc de munca, fiind student nu mi-a permis timpul sa continui.
Eu nu mi-am scos lichidarea, exista vreo șansa sa o pot scoate acum?
Ce se oferă la lichidare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai fost platit pentru intreaga perioada lucrata, inclusiv suma pentru concediul de odihna neefectuat, nu mai ai ce scoate.
Daca n-ai fost platit atunci te poti duce sa soliciti plata.

| Crush247 explică (pentru Ioandelasal):

Pai din cate tin eu minte, Doamna Contabil mi-a zis sa revin peste o luna sa merg sa imi scot lichidarea. dar intre timp au intervenit si cateva probleme, a trebuit sa plec tin tara iar cand am revenit nu imi vedeam capul de proiescte pentru facultate, in timpul vacantei am uitat complet, iar acum mi-am reamintit.
Se ofera vreun act ceva, pe langa acea suma de bani?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Crush247):

Da, trebuie sa primesti decizia de desfacere a contractului individual de munca.