| GabiBucur1991 a întrebat:

Am cateva intrebari in legatura cu Academia Fortelor Aeriene Henri Coanda din Brasov.
1. Ce materii trebuiesc studiate intensiv pentru admitere?
2. Exista restrictii de inaltime respectiv greutate?
3. Este in regula daca am studiat un profil de mate-info, int-informatica?
4. Poti ajunge pilot de avioane militare dupa ce termini academia?
5. Care este salariul pe care il vei avea in stadiul de "Junior", sub-ofiter.?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Http://www.afahc.ro/......mitere.pdf
1. Engleza, mate, romana
2. Nu scrie niciunde pe site, cred ca il stii, http://www.afahc.ro/ro/programe_studii/licenta.html
3. Nu are legatura profilul din liceu, importanta este media de la Bac.
4. Da, sunt 26 de locuri
5. Habar n-am, intreaba un militar :-D