| Kreisegger a întrebat:

Am mai multe intrebari.
1) Nu stiu ce sa fac cu viata mea, nu vreau sa stau toata viata pe calculator, mi-ar placea sa calatoresc sa fiu cunoscut, sa fiu cineva important dar ma demoralizez pe zi ce trece.Cand ascult muzica simt ca as putea fi acea persoana care mi-o doresc dar cand nu ascult muzica am senzatia ca nu sunt important si ca mai bine as muri.
2)Cum sa imi fac sa imi creasca vointa(nu e de cumparat din pacate) sa ma apuc de ceva si sa nu renunt sau sa nu fiu delasator.
3)Dati-mi sfauri cat mai bune

Dau Funda+ Vot celui care ma ajuta cu asta o sa i fiu recunoscator si o sa am un respect chiar o sa il ajut daca este nevoie.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Poti lucra in domeniul IT daca esti bun, asa poti deveni cunoscut sau macar poti castiga mult si sa incepi sa calatoresti, iar unde te duci sa iti faci prieteni si sa te simti bine. Vezi si ce probleme ai de stai numai pe calculator sau nu ai incredere in tine si rezolva-le, de asemenea vezi si la ce te pricepi (ce am zis mai sus cu domeniul IT a fost un exemplu ). Bafta!

| KanezuY a răspuns:

Fii tu insuti! Asta e sfatul meu, nu incerca sa fi altcineva.Tu alegi ce devii in viata.

| jocker007 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ce vrei de la viata ta.Si eu vreau sa fiu astronaut daca intelegi.Trebuie sa stii de ce esti capabil, ce ai putea face, daca esti in stare sa faci acel ceva, care sa te faca sa urci incet dar sigur pe scara ierarhica a societatii. Daca vrei sa calatoresti, vrei bani toate se pot obtine cu anumite sacrificii nu stand in fata calculatorului si mestecand cipsuri.Ai nevoie de multa abitie si un tel bine stabilit inca din tinerete si multa daruinta.Trebuie sa incerci sa-ti depasesti limitele, nu te limita doar la un lucru marunt.Insa in viata ai nevoie si de putin noroc si nu in ultimul rand sanatate care e mai importanta decat orice.