| casandra2222 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare. Cine se afla mai sus pe scara sociala : o asistenta medicala, un invatator sau un educator? Cu alte cuvinte, care e mai important din astea 3? happy

7 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Invatator, educator, asistenta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare are importanta lui... insa invatatorul e totusi cel care pune bazele educatiei unui copil

| Florentina9210 a răspuns:

Invatatorul, logic.

| PeFuga a răspuns:

Pe scara sociala se afla la acelasi nivel. Vorbim de meserii care implica studii in plus fata de medie (liceu).
Ca importanta nu se pot compara pentru ca fiecare are rolul sau distinct (nu poti spune ca perele sunt mai importante decat cartofii si decat scaunele, nu?).

| Greenthrone75 a răspuns:

Cum a spus si suntserios, toate au importanta lor! O educatoare buna educa copii asa cum trebuie(nu cum vedem la tv, cu bataie si mai stiu eu ce)prin tehnici care copii le pot pricepe si intelege pentru a se descurca mai departe la scoala.
Un invatator bun poate face copii sa iubeasca scoala si invatatul si mai departe pot ajunge oameni mari cu meserii bune de care se ocupa cu toata seriozitatea(o asistenta medicala buna happy )
Sau daca vrei sa vorbim despre partea materiala a acestor meserii, poti alege oricare meserie, atata timp cat o faci din dragoste si iti place ce faci poti avea o viata foarte frumosa iar salariul nu va conta niciodata.

| Black00 a răspuns:

Eu zic un invatator thinking

| larisa6436 a răspuns:

Pai... invatatorul, nu? Eu asa zic.