| sNq a întrebat:

Salutare TPU anul acesta trec cls a8-a acum pe 17 septembrie la ce liceu din Bucuresti sa dau? adica eu vreau sa es cu o meserie care sa imi aduca bani... unii prieteni m-au sfatuit psiholog altii inspector OPC daca va ajuta mediile din clasele 5-7 5=9, 14 6= 8, 90 7=8, 61 stiu ca am scazut sad. nu stiu dar vreau si parerea vostra a si nu vreau meserii gen avocat sau medic pentru ca nu ma caracterizeaza...

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Daca treci in clasa a 8-a cum poti da acum pe 17 la liceu? Nu are logica ce spui. Si liceul conteaza prea putin in meseria pe care vrei sa o alegi. Cat despre ce ti-au spus prietenii tai... ca si psiholog castigi mult dar trebuie sa fi foarte bun in domeniu, iar inspector OPC e extrem de greu sa ajungi, mai ales ca acum o gramada de facultati au profil pentru asa ceva, deci practic sunt foarte multi candidati.

1 răspuns:
| Nyko05 a răspuns:

Dana211 a vrut sa zica ca incepe a opta acum pe 17 si nu stie la ce liceu sa dea cand termina a8-a a uitat sa puna virgula happy
Raspuns pentru tine : gandeste-te mai intai ce iti place sa faci si apoi gaseste un liceu care sa se potriveasca, insa sunt prea multi psihologi in tara care isi deschid cabinete, nu cred ca se renteaza.