| FeaRRR a întrebat:

As vrea sa merg in domeniul POLITIE. Tin sa precizez ca sunt baiat, am doar 1, 60-163. As avea ceva sanse? In legatura cu probele de forta ar fi OK. Sunt foarte sprinten, fug repede, flotari fac usor sau tractiuni.Va multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inaltimea minima ceruta pentru barbati este de 1, 65 m, dar se poate obtine derogare de la ministrul MAI.
Se poate sa si mai cresti 2-3 cm.

| FeaRRR explică (pentru Ioandelasal):

Asa e. Poate daca fac ceva exercitii de stretching o sa mai cresc 2-3 cm. Insa daca nu, in ce domeniu legat de POLITIE as putea merge? Undeva sa fiu pe teren.

| Ioandelasal a răspuns (pentru FeaRRR):

Toti politistii, la inceputul profesiei, au munca de teren. Doar sefii mai mari stau mai mult in birou.
Poti urma Academia de Politie (pentru a fi ofiter) sau o scoala de agenti de politie.

| wolder a răspuns:

Prefer sa am in tara politisti care sa stie sa scrie corect macar.