| boy19boy a întrebat:

Cam ce iti trebuie sa devi soldat, ce medie iti trebuie sa intri la liceu militar, eu imi doresc foarte mult sa devin militar...Am conditie fizica buna! dati-mi informati, cine imi da cele mai utile informati ii dau funda ``nadejdea e numai in noi`!

Răspuns Câştigător
| itsnotmyname a răspuns:

Salut. Ca sa intri la liceul militar, conteaza notele pe care le iei la admitere, deoarece esti nevoit sa dai niste probe sportive si examene scrise ( matematica si inca ceva). Insa liceul militar nu iti asigura viitorul ca ofiter (soldat e altceva). Mai bine fa un liceul civil, de preferat la profilul real, iar apoi poti da admitere la una dintre academiile militare, care sunt 4 la numar si au profile diferite.

3 răspunsuri:
| catty443 a răspuns:

Hei.si un coleg de al meu vrea, dar trebuie sa ai medie mare.cred ca cel putin 9. si daca ai medie buna, va trebuii sa dai niste probe de sport.Succes!

| Elyza_8716 a răspuns:

Mhh la baiety liceu militar ii 9.20 si fete 9.60 is foarte marii

| Candy a răspuns:

Hmmmmmm o medie cam intre 10-9 sau chiar poate daca faci exceptie 8 dar eu nu cred ca te vor admite.Sa fii soldat iti trebuie mai intai niste bani de liceul milatar ca cred ca nu eftin,sa ai un corp bine facut si nu sunci,si faci exerciti ca sa te menti bine, sa stii sa te bati, sa le respecti regurile ( sunt foarte naspa) sa ai ideei bune (daca vrei sa devi ceva comandant e.t.c) un soldat e ca orce om doar ca face multe antrenamente si la inceput va da un test de inteligenta sau alte categirii de teste.cam daca esti baiat ai mari sanse sa fii militar e mai greu la fete inteleingenta note putere indemanare e.t.c dar astea le are orcine fa si tu niste antrenamente zilnice invata si vei fi acceptat acolo.
fundita plz plz