| edeidinio a întrebat:

Salutare TPU! Cum este sa fi sub-ofițer in armata? E stresant? Merita sa fii?
Dau fundă!

4 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Sunt in tara zeci de mii de sub-ofiteri cu specializari diferite, unitati diferite, grade diferite, responsabilitati diferite, cu sefi diferiti etc. Nu prea poate nimeni face generalizari, eu stiu cativa care stau la birou toata ziua si trec prin mai mult stres ca soldatii de pe front (de exemplu cei care scriu OZU) si ii stiu pe altii care au posturi de administrator nu stiu de care si tot ce fac e sa verifice ocazional daca s-a rupt vreun scaun sau s-a ars vreun bec.

| marcela290 a răspuns:

Nu merita, daca te gandesti strict la bani, stresul e prea mare

| LisaJulie a răspuns:

E cam suprasolicitant, mai bine mergi la jandarmerie sau poliție

| Ciprian09 a răspuns:

Nu veni, ca nu i frumos!hee hee)