| anonim_4396 a întrebat:

Cum procedezi cand vrei sa te angajezi undeva? Mergi acolo si intrebi daca angajeaza oameni? Lasi un CV? Sa zicem ca vreau sa ma angajez la o florarie. Ce fac? Merg acolo si pur si simplu ii zic prorietarei ca doresc sa ma angajez?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Ii spui ca te pricepi sa manuiesti florile cu grija sa nu le cada petalele.

Da, de obicei cam asa faci. Te duci acolo si cineva ar trebui sa te indrume la o persoana care se ocupa de angajari. De obicei la firmele astea mai mici persoana aia e chiar patronul firmei respective.

1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Din pacate, acum nu se mai dau anunturi de angajare. Unii pun afise pe usa de intrare. Altii, deloc. Asa ca mergi si citesti sau intrebi. Cum spunea @Ineys, vei fi indrumat la patron.