| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, TPU! Cum verifici adeziunea la un partid politic? Vreau să verific dacă sunt membru al vreunui partid. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Daca nu platesti cotizatie, nu esti membru.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si nu stii daca ai facut cerere de intrare in vreun partid?
Te duci la organizatia locala a partidului si vezi daca esti inregistrat ca membru.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai semnat nimic in acest sens inseamna ca nu esti membrul vreunui partid.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am semnat ceva acum câțiva ani dar nu știu ce. Era în contextul unei petreceri (cu tot ce înseamnă „petrecere") și nu-mi amintesc amănunțit despre ce era vorba. Dar am fost influențat să semnez o hârtie ca să particip la petrecere, care avea loc în sediul unui partid. De aceea vreau să verific dacă sunt, iar dacă sunt să „ies" cumva...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu cumva sa fie "partidul Gay fara frontiere", sau "Partidul alcooliclor incurabili".winking laughing

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

David vezi mama sa ai grija de PSD. Fie ca Goliat sa te ghideze.

| Celmare_Costica_1976 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu platesti cotizatie, nu esti membru.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru inceput: verifica la PSD; ca sunt mai hoti decar ceilalti.winking

| GabrielGherasim a răspuns:

Vreau sa stiu daca fac parte din vreun partid