| AlyiX a întrebat:

Salutare TPU big grin în trecut am mai întrebat ceva legat de liceul de arte...
Ei bine din cele spuse în întrebarea anterioară chiar aș mai vrea niște explicații spre exemplu:
*Ce meserie pot avea;
*Ce trebuie să fac pentru a intra în acel liceu, în primul rând. Vreau ceva mai concret.;
*Trebuie să cânt la 2 instrumente pentru a intra la profilul 'muzică'?;

Astea au fost doar câteva exemple din ce vreau să aflu. Aș dori să-mi spuneți tot sau dacă nu, măcar chestiile de bază (cele de mai sus).
Mulțumesc, o zi bună big grin

1 răspuns:
| Corvinx a răspuns:

Nu trebuie sa stii doua instrumente, unu e de ajuns. Doar cu liceul de arte nu gasesti nimic de lucru, poate doar suplinitor la vreo scoala, dar poti sa canti la nunti sau poti sa faci o facultate de inginerie in sunet si poti sa ajungi producator pe la vreun studio.